Ebru Kunç
Kurucu - Yönetim Sistemleri Uzmanı

Ebru Kunç Ankara’da doğdu. Öğrencilik yıllarını İzmir’de geçirdi. 1993 yılında, Ege Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. 1993-1996 yılları arasında; May Tekstil’de Kalite Mühendisi, 1996-1998 yılları arasında, Bak Ambalaj’da Planlama Sorumlusu, 1998-2001 yılları arasında, Ege Seramik Kalite Sorumlusu ve 2001-2008 yılları arasında, Etapak Baskı Ambalaj Kalite Yöneticisi olarak görev yaptı.

 

EFQM Mükemmelik Modeli konusunda deneyim sahibi olan Kunç; KALDER tarafından düzenlenen “Türkiye Mükemmellik Ödülleri” sürecinde değerlendirici olarak çalıştı. 2010 yılında, NSF-CMi tarafından Yunanistan’da gerçekleşen,“BRCGS Packaging Materials” Eğitim programını başarı ile tamamladıktan sonra Teknik Uzman olarak BRCGS Ambalaj Malzemeleri denetimlerine eşlik etti. Ayrıca ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi denetçisi olarak bir belgelendirme kuruluşu adına taşeron denetçi olarak görev aldı.

 

17 Eylül 2010’da İstanbul’da düzenlenen VI. Uluslararası Ambalaj Kongresinde “Ambalaj Kalitesine ve Güvenliğine Etki Eden Uluslararası Standartlar” ile ilgili bildirim ve sunum yaptı. 2014-2016 seneleri arasında; ABİGEM Eğitmeni olarak çeşitli eğitimler verdi.


Gıda ve Ambalaj sektöründe 20 yılı aşkın bir süredir özellikle esnek ambalaj, rigid plastik, baskı prosesleri, kimyasal proses ve kağıt ve karton ambalaj üretim sektörlerinde kalite ve ürün güvenliği yönetimi, kalite kontrol, hijyen denetim, danışmanlık ve eğitim rollerinde uzmanlaştı. “BRCGS Ambalaj Malzemeleri Standardı” , “BRCGS Gıda Güvenliği Standardı” , “AIB Standardı” , “FSSC 22000 Gıda Güvenliği Sertifikasyon Sistemi” , “Tehlike Analizi ve Risk Değerlendirmesi (HACCP)” , “Ön Koşul Programları ve Hijyen Kuralları” , “Gıda Savunması ve Ambalaj Sahtekarlığı” , “Kök Neden Analizi ve Problem Çözme Teknikleri”, “İç Denetçi Eğitimi” ve “GMP-EuPIA Guideline” gibi eğitimlerin yanı sıra söz konusu uzmanlıklar ile ilgili çalıştaylar da vermektedir.