Özge Karabağ
Gıda Müh. - Yönetim Sistemleri Uzmanı

Özge Karabağ Gaziantep’te doğdu. İnönü Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan özellikle ambalaj sektöründe esnek ambalaj, rigid plastik, baskı prosesleri kalite ve ürün güvenliği yönetimi, kalite kontrol ve hijyen denetim rollerinde uzmanlaştı.


Yaklaşık 15 Yılı çalışma hayatında ilk olarak gıda sektöründe Beşler Un Sanayi Ticaret A. Ş.’de ve Tam Sofra Sanayi ve Ticaret A. Ş.’de Sorumlu Yönetici / Kalite Kontrol Mühendisi olarak çalıştı. Daha sonra ambalaj sektörüne geçiş yaptı ve Süper Film Ambalaj Sanayi ve Ticaret A. Ş.’de Kalite Güvence Mühendisi ve Biriz Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş’de Kalite Güvence Sorumlusu ve Ürün Güvenliği Ekip Lideri olarak görev yaptı.


Özge Karabağ C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanıdır. Gıda ve Ambalaj sektöründe ‘Kök Neden Analizi Eğitimi’, ‘Gıda Savunması Eğitimi’, ‘BRCGS Ambalaj Malzemeleri Standardı Eğitimi’, ‘5S Eğitimi ve Uygulama’, ‘İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitimi’, ‘Kalite Yönetim Sistemleri Temel ve Dokümantasyon Eğitimleri’, ‘İç Tetkikçi Eğitimi’, ‘HACCP Tehlike Analizi ve Risk Değerlendirmesi’ ve ‘FSSC 22000 Gıda Güvenliği Sertifikasyon Sistemi’ konularında danışmanlık ve eğitim hizmeti vermektedir.